Jej paznokcie były tak długie, że mogła się nimi odżywiać przez 3 miesiące!

Paznokcie - Najdłuższe paznokcie świata

Lee Redmond została uwieczniona w sławnej księdze rekordów Guinnessa. Zawdzięczać to może swoim niesamowitym paznokciom. Pomimo, iż swego czasu były one najdłuższymi kobiecymi paznokciami na świecie, to pewnego dnia los sprawił, że w wypadku samochodowym uległy całkowitemu zniszczeniu. Pani Lee stara się aby jej paznokcie powróciły do dawnego splendoru. Każdego dnia zanurza je w ciepłej oliwie z oliwek, poleruje je wielokrotnie i wzmacnia na różne inne sposoby, aby utrzymać w jak najlepszej kondycji.

Najdłuższe paznokcie świata
Najdłuższe paznokcie świata!

Na co wskazuje zapis w księdze Guinnessa, paznokcie pani Redmond na obu dłoniach mierzyły oszałamiająco 8,65 metra, co przyczyniło się do rekordu świata Guinnessa w zakresie najdłuższych paznokci na parze dłoni u kobiet. Jak wyznaje rekordzistka, było do dla niej niezwykle fascynującym wyzwaniem sprawdzić, jak bardzo paznokcie urosną, zanim zaczną słabnąć. Z czasem pani Redmond tak bardzo przywiązała się do swoich paznokci, że nie potrafiła ich obciąć. Z dnia na dzień stawały się coraz dłuższe i dłuższe…

W jednym z dawnych wywiadów Lee oznajmiła, że jej paznokcie wydłużały się co roku o niemalże 4 centymetry! Zdaniem jej lekarza, gdyby została uwięziona w bunkrze podczas ataku nuklearnego, mogłaby żywić się własnymi paznokciami – zawierały one wystarczającą ilość składników, aby mogła przeżyć przez trzy miesiące! Na szczęście nie doszło jeszcze do takiej konieczności i pani Redmond nie musiała zjadać swoich paznokci, których zapewne byłoby jej bardzo szkoda.

Długie paznokcie
Niesamowite paznokcie… no i czupryna towarzysza pani Redmond

Niestety pewnego dnia królowa paznokci uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w którym jej przerażająco długie paznokcie zostały oderwane od dłoni. Samochód w którym podróżowała jako pasażerka rozbił się, a panie Redmond nieźle się poturbowała. Pierwszą rzeczą, którą zauważyła gdy ocknęła się obok rozbitego auta, były jej zniszczone paznokcie, a wówczas zaczęła z tego powodu rozpaczać. Jedyne, co rekordzistce zostało po dawnych paznokciach, to ich połamane kawałki, które do dziś przechowuje w foliowej torebce.

Niesamowite paznokcie
Po wypadku samochodowym paznokcie pani Redmond straciły swoją pierwotną długość

Pani Redmond bardzo tęskni za utraconymi paznokciami, z którymi była niezwykle związana, choć to właśnie one utrudniały jej wykonywanie prostych czynności życia codziennego. Były one przyczyną licznych ograniczeń i wyrzeczeń. Świetnym tego przykładem był problem z pomieszczeniem się w samolotowej toalecie. Rekordzistka nie mogła jeść, ani pić, na 24 godziny przed każdym dłuższym lotem.

Więcej informacji o słynnej rekordzistce świata znajdziesz tutaj

0 0 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments