Bitwa powietrzna nad Norymbergą w 1561 roku? Co widzieli mieszkańcy miasta?

Bitwa UFO - Norymberga 1561 r.

Gdy 14 kwietnia 1561 r. słońce wzeszło nad niemieckim miastem Norymberga, jej mieszkańcy dostrzegli na niebie coś, co zostało później opisane jako rodzaj powietrznej bitwy pomiędzy różnego rodzaju obiektami. Z dokumentów historycznych wynika, iż nad miastem zauważono nieregularnie poruszające się obiekty w kształcie kul, krzyży, cylindrów oraz ogromny tajemniczy przedmiot przypominający strzałkę. Potem miało miejsce lądowanie zderzeniowe gdzieś poza granicami miasta.

Tego samego miesiąca miejscowy artysta Hans Glaser opracował arkusz z drzeworytem przedstawiającym scenę oraz szczegółowy opis zdarzenia, którego doświadczyli mieszkańcy miasta.

Zgodnie z opisem uwiecznionym przez artystę, 14 kwietnia 1561 r. między 4 a 5 rano, nad Norymbergą doszło do przerażającego objawienia. Początkowo w słonecznym blasku pojawiły się jakby dwie krwistoczerwone półkule, kształtem przypominające księżyc w ostatniej kwadrze. W blasku słońca ukazał się okrągły przedmiot, jakby metaliczny i częściowo matowy. Później przybyły kolejne kule, w dużej liczbie, w formacjach do około trzech w linii i czterech w kwadracie, a niektóre z nich przemieszczały się pojedynczo. Pomiędzy tymi kulami widać było kilka krwistoczerwonych obiektów w kształcie krzyża. Między nimi zauważono krwistoczerwone paski, które stawały się grubsze w tyle, a z przodu były smuklejsze. Zdaniem obserwatorów na niebie znajdowały się również długie rury, a wewnątrz nich zauważono kolejne kule.

Powietrzna bitwa nad Norymbergą - 1561 r.
Dokument historyczny, na którym uwieczniono powietrzną bitwę z 1561 r.

Te wszystkie przedmioty walczyły między sobą. Kule, które były najbliżej świadków zdarzenia, poleciały do ​​tych, które stały po obu stronach horyzontu, a następnie kule znajdujące się poza blaskiem słońca poleciały w jego kierunku. Zdaniem mieszkańców Norymbergi, walka powietrzna trwała ponad godzinę, po czym przedmioty spadły na ziemię i spłonęły, przyczyniając się do uwolnienia ogromnej ilości dymu. Po tym wszystkim na niebie pojawiło się coś w rodzaju czarnej włóczni, bardzo długiej i grubej.

Niektórzy są przekonani, iż opisane wyżej wydarzenie to wczesna obserwacja istot pozaziemskich.

Tajemnicze wydarzenie nad Norymbergą i jego opis uwieczniony w arkuszu Glasera były zupełnie nieznane aż do XX wieku, gdy to dzieło pojawiło się w książce Carla Junga – „Nowoczesny mit. O rzeczach widywanych na niebie”. Niedawno objawienie to zostało sklasyfikowane przez wielu specjalistów jako wiarygodna obserwacja UFO, a niektórzy określają go mianem „Bitwa UFO nad Norymbergą”.

0 0 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
3 miesięcy temu