Jezioro Bajkał – Płetwonurkowie spotykają tajemnicze istoty

  • redakcja 
Tajemnicze istoty w jeziorze Bajkał

Powiada się, że rosyjskie jezioro Bajkał – położone na Syberii w pobliżu granicy z Mongolią – zamieszkuje kolosalna bestia, ale istnieją również inne doniesienia, które sugerują, że ten obszerny zbiornik wodny może stanowić bazę nieznanych nam istot humanoidalnych, które być może przybyły z innej planety.

Jezioro Bajkał
Jezioro Bajkał

Otoczone stromymi górami i gęstymi lasami, powstałe około 25-34 milionów lat temu jezioro Bajkał jest największym zbiornikiem wody słodkiej na Ziemi. W głębokim niemalże na półtora kilometra jeziorze mieści się około dwadzieścia procent całości zasobów słodkiej wody naszej planety. Zamieszkuje je niesamowita ilość gatunków flory i fauny, w tym liczne gatunki ryb, których jak dotąd nie spotkano nigdzie indziej.

Pomimo, iż ze względu na swoje proporcje, jezioro Bajkał może stanowić idealną kryjówkę dla ogromnej istoty, o której niejednokrotnie donoszono i która prawdopodobnie przepada za słodką wodą, to liczne fakty wskazują na to, że w niezbadanych głębinach może kryć się coś ktoś jeszcze.

1977 – Potężny blask w głębinach jeziora

W 1977 roku, w czasach rządów Leonida Breżniewa, dwóch badaczy głębin – V. Aleksandrow i G. Seliverstov – zanurzyło się na głębokość 1200 metrów w wodach jeziora Bajkał. Naukowcy wyłączyli reflektory urządzenia w którym się znajdowali, aby zbadać poziom przenikania światła słonecznego do głębin. Zupełnie znienacka zostali oślepieni przez niezwykle silny blask. Aleksandrow opowiada:

„To było tak, jakby nasz sprzęt został oświetlone z góry i z boku przez dwa silne reflektory. Zaledwie minutę później nieznane reflektory zgasły i znaleźliśmy się w całkowitej ciemności.”

1982 – Płetwonurkowe zostają wyrzuceni z głębin jeziora z ogromną siłą

Zdaniem Vladimira Azhazha, słynnego ufologa i byłego oficera marynarki sowieckiej, odtajnione akta wydane przez rząd rosyjski ujawniają, że w 1982 r. siedmiu nurków wojskowych miało bliskie spotkanie z dziwnymi istotami humanoidalnymi w głębinach Bajkału.

Podwodne istoty – podobne do ludzi – miały kaski na głowach i żadnego innego widocznego sprzętu do nurkowania

Historyk Aleksiej Tivanenko opowiada:

„Na głębokości 50 metrów spotkali nurkujące istoty o wysokości około trzech metrów, ubrane w obcisłe srebrzyste skafandry. Nie mieli żadnych urządzeń podtrzymujących życie pod wodą, a jedynie kaski na głowach. Nurkowie otrzymali rozkaz schwytania tych istot, ale gdy zamierzali to zrobić, zostali natychmiast wyrzuceni na brzeg z objawami dekompresji. Mieli dwa urządzenia dekompresyjne, ale jedno było uszkodzone. Wszystkich siedmiu nurków nie dało się umieścić w jednym urządzeniu, więc skorzystało z niego jedynie czterech z nich, a trzej pozostali zmarli na plaży”

Tajemnicze istoty z jeziora Bałkaj
Czy tak mogły wyglądać tajemnicze istoty spotkane pod powierzchnią jeziora Bajkał?

1990 – Latający spodek z załogą ląduje nad jeziorem

Niecodzienne wydarzenie, które zostało nagłośnione przez kanał NTV, miało miejsce 16 maja 1990 r. we wsi Kudara-Somon, w powiecie kyachtińskim, około 300 km od Ułan-Ude, stolicy Republiki Buriacji.

Jedna z mieszkanek – Olga Fedorova – wspomina:

„Nagle wszystko zmieniło kolor na żółty. Moja córka wróciła ze szkoły do ​​domu. Spojrzałem – jej twarz była żółta”

Wasilij Timofiejew, który zauważył latający spodek nad Bajkałem, wypowiada się następująco:

„Jego średnica wynosiła około 30 metrów, świecił jasno, ale nie zauważyłem metalu, ani czegoś podobnego.

Inna mieszkanka, Margarita Tsybikova, opowiada: „Z tego pojazdu wyszli ludzie w błyszczących, lśniących kostiumach”.

Lądowanie tajemniczego obiektu nad jeziorem Bajkał
Marina Zimireva wskazuje miejsce lądowania tajemniczego obiektu

Olga Federova wyjaśniła:

„Z tego, co pamiętam, były to trzy osoby w lśniących żółtych skafandrach. Wygląda na to, że byli to ludzie, tak…”

Marina Zimireva, kolejny świadek zdarzenia, oznajmia:

„To był jakiś krąg, można powiedzieć, że był jak dysk. […] okna były widoczne. Osobiście stwierdziłam, że są ludźmi. Mieli ludzki wygląd  [..] Ich chód był taki sam jak nasz. Nieco niżej znajdowały się trzy osoby w pomarańczowych skafandrach [..]”

Zgodnie z relacją świadków, gdy „obcy” zobaczyli obserwujących ich ludzi, wrócili do spodka i odlecieli.

2009 – Kule światła nad wodą

Przewodniczący Związku Fotografów Buriacji, Siergiej Konechnykh wypowiedział się następująco  odnośnie tajemniczego wydarzenia z 9 lipca 2009 roku:

„Mój syn i ja wyszliśmy na balkon, aby podziwiać zachód słońca. Nagle pojawiły się te dwa świecące punkty i zawisły nad wodą”

Zdjęcia przedstawiające kule światła nad jeziorem Bajkał

Zdjęcia z tego incydentu są wyraźne. Pokazują dwie poświaty na nocnym niebie, z żółtym rdzeniem z pomarańczowo-czerwonym obramowaniem. Zdaniem fotografa, tajemnicze obiekty pojawiły się i zniknęły gdzieś nad powierzchnią Bajkału.

Anna Vinogradova przypomniała sobie inny, równie dziwny widok na wodzie w tym samym okresie:

 „[… ] nocą widzieliśmy pomarańczowo-czerwone rozbłyski, jakby ogromny pożar”

Czytaj więcej: Siberian Times

0 0 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments