Najdłuższy język na świecie! Ten język jest potwornie długi!

Najdłuższy język świata! Oto jak wygląda ten potężny język!Nick Stoeberl jest dumnym posiadaczem najdłuższego języka na świecie! Dwudziestoczteroletni Nick z Kalifornii pobił w tym temacie wszelkie rekordy. 


Długość potężnego języka artysty i komika została oficjalnie potwierdzona i uwieczniona w księdze rekordów! Wynosi ona 10,1 cm (3,97 cala) – precyzyjnie zmierzona została odległość od czubka języka, do środka zamkniętej górnej wargi. Rekord znalazł się w książce Guinness World Records 2015.

Nick Stoeberl - Najdłuższy język świata
Nick Stoeberl – posiadacz najdłuższego języka świataOjciec Nicka był wielkim fanem zespołu KISS i jako dziecko Nick naśladował niesławną postać Gene’a Simmonsa, uświadamiając sobie wówczas po raz pierwszy, że jego język jest dłuższy od innych.


Artysta i komik uwielbia przyciągać uwagę swoim nietypowym językiem. Oświadcza publicznie, że jest w stanie nie tylko oblizać nim własny nos, ale również łokieć.


O czym może świadczyć tak długi język? Tego to końca nie wiadomo. Być może jest to kwestia genów. 


Rekord Nicka próbowało pobić wielu jego fanów i naśladowców, ale niestety, jak dotąd żadnemu z nich się do nie udało.

Nietypowy wygląd języka może sporo mówić o zdrowiu jego posiadacza

Pomijając ekstremalną długość języka, która niewątpliwie nie jest oznaką choroby, lecz nabytą cechą anatomiczną, jego nietypowy wygląd może niekiedy być oznaką poważnych problemów ze zdrowiem. 

Włosy na języku
Włosy na języku – Czy to poważna choroba?

Owłosiony język może wyglądać paskudnie, ale ten stan nie jest groźny dla zdrowia. Z jakiej przyczyny na języku wyrastają czarne, paskudne włosy? Przyczyny czarnego języka mogą być różnorodne. Poza tak zwanym włochatym językiem i brakiem należytej higieny jamy ustnej, warto również wspomnieć o nieco mniej powszechnych przyczynach tej nietypowej przypadłości: stosowanie preparatów żelaza, antybiotykoterapia, nadużywanie nikotyny, chemioterapia, radioterapia, nieleczona cukrzyca, grzybiczne zapalenie jamy ustnej, spożywanie pokarmów, które mają tendencję do przyklejania się do powierzchni języka, stosowanie niektórych płynów do płukania jamy ustnej.Dziwne zmiany wyglądu języka, takie jak – przykładowo – wyżej opisane pojawienie się na nim małych, ciemnych włosków, ale również zielony, lub truskawkowy kolor języka, pojawienie się na nim żółtych, lub białych nalotów, a także zmarszczki i pęknięcia mogą niekiedy świadczyć o ciężkich chorobach!


Język może niekiedy wyglądać naprawdę dziwacznie. Nie zawsze oznacza to coś niedobrego. Na wszelki wypadek warto jednak wiedzieć o czym przeróżnego rodzaju zmiany wyglądu języka mogą świadczyć.

0 0 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments