Ukrywana potęga długich włosów! Gdy je skracasz pozbywasz się tego daru!

Włosy to dar od Boga – lub Natury (jak wolisz) ! Obcinając je tracisz bardzo wiele. Nie chodzi o wygląd!

Zarówno wikińscy wojownicy, szamanie, słowiańscy pustelnicy, chińscy mędrcy, jak i waleczni Indianie z Ameryki Północnej mają jeden wspólną cechę zewnętrzną: długie włosy. Nie zastanawiasz się dlaczego? Po co wojownikowi długie włosy, skoro mogą stanowić niemałe utrudnienie podczas walki? A jednak każdy indiański wojownik, czy zwiadowca, celowo zapuszczał długie włosy. A po co one pustelnikowi, mędrcowi, skoro mogą się w nich gromadzić brud i robactwo, co może doprowadzić ich posiadaczy do ciężkich chorób? 

Długie włosy - Moc i intuicja
Długie włosy – Moc i intuicja


W niektórych kulturach długim włosom przypisywano niezwykłe właściwości

W dziejach ludzkości, w różnych kulturach i epokach przypisywano włosom niezwykłą moc. 


Wśród Sikhów włosy mają specjalny wymiar duchowy. Niekiedy wierzy się, że ich ścięcie może zagrażać zdrowiu. Między innymi z tego właśnie powodu Sikhowie chowają swoje włosy pod specjalnym turbanem.


Z perspektywy joginów włosy są darem natury, który pomaga rozwijać energię Kundalini, intuicję i spokój wewnętrzny.


Kto z nas nie zna słynnego fragmentu biblijnej opowieści o Samsonie, w której stracił on całą swoją nadludzką siłę fizyczną gdy tylko Dalila podstępnie kazała obciąć jego włosy. Kiedy jego włosy zostały obcięte, a Samson jeszcze spał, Filistyni ujęli go, wyłupili mu oczy i zrobili z niego niewolnika.

Włosy to nie tylko estetyka i ochrona przed zimnem

Jeśli wystarczająco uważnie zaobserwujesz przyrodę, zauważysz, że nigdy nie stworzyłaby czegoś, co nie miałoby do odegrania istotnej roli w danym kontekście. Ludzkie włosy także odgrywają określone role w kontekście naszych zdolności poznawczych. Wydawać się to może dziwne, ale jak się za chwilę dowiesz, potwierdzają to liczne eksperymenty.

Długie włosy - Moc i intuicja
Długie włosy – Moc i intuicjaPrawda jest taka, że ludzkie włosy nie pełnią jedynie funkcji estetycznej – oczywiście mowa głównie o włosach na głowie. Tak naprawdę, każde znajdujący się na naszym ciele włosek, nie jest rudymentem, nieprzydatną już pozostałością po naszych przodkach, których owłosienie miało rzekomo zapewnić ochronę przez zimnem. Funkcja ludzkiego owłosienia, zarówno na głowie, jak i w pozostałych miejscach ciała, nie zaczyna się na elemencie estetycznym i nie kończy na ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Gdyby tak było, to już dawno w skutek ewolucji bylibyśmy zupełnie pozbawieni włosów. Faceci nie mieliby owłosionego ciała, brody, wąsów, owłosionej klatki piersiowej. Ani kobietom, ani mężczyznom już od dawien dawna nie rosłyby włosy na dłoniach, nogach itd. No bo po co, skoro od tysięcy lat nosimy na sobie pokrycie?

Włosy są naturalnym rozszerzeniem układu nerwowego! 

Pomyśl o włosach stających dęba, kiedy wyczuwasz zagrożenie, albo się wzruszasz w pięknym miejscu. Jak myślisz? Czemu tak się dzieje? Co w takiej sytuacji Twoje włosy próbują Ci powiedzieć? 


Powiada się, że końcówki włosów są jak anteny przekazujące uniwersalną energię. Zwiększają poziom świadomości i kreatywności, łącząc nas energetycznie z otoczeniem.

Czy długie włosy zwiększają intuicję
Długie włosy – Moc i intuicjaWłosy są naturalnym przedłużeniem układu nerwowego – w pewien sposób są z nim połączone. Powiada się, że w ten sposób są w stanie przekazywać ważne informacje z otoczenia do mózgu. Uważa się ponadto, że balansują one pole elektromagnetyczne ciała, co z kolei pozytywnie wpływa na witalność i intuicję. Włosy są prostą drogą nie tylko do układu nerwowego, ale też do naszej aury i czakr.


Oprócz absorbowania informacji, włosy mają również zdolność emitowania wzorów i częstotliwości energetycznych do środowiska. Można to zaobserwować w eksperymentach na włosach z zastosowaniem fotografii Kirlian.

Natywni Amerykanie dobrze znają moc długich włosów!

Rdzenne kultury powszechnie łączyły długie włosy z wyjątkowymi zdolnościami psychicznymi, lub z lepszą intuicją.


Natywni amerykanie nawet dziś są przekonani o tym, że obcięcie włosów równa się odcięciu ich od świata duchowego. Włosy są bowiem istotnym łącznikiem ze światem duchowym i przyrodą. Długie włosy otwierają drogę do intuicji i wielu innych zdolności sensorycznych, które w większości z nas pozostają przez całe życie w stanie letargu. 

Długie włosy - Natywni Amerykanie wierzyli w ich moc
Długie włosy – Natywni Amerykanie wierzyli w ich mocPodobno słynni amerykańscy zwiadowcy z plemion Choctaw i Navajo w czasów wojny w Wietnamie przypisywali swoje poszerzone zdolności sensoryczne długim włosom. Intuicja indiańskich rekrutów, którym kazano obciąć włosy zgodnie z zasadami panującymi w wojsku, rzeczywiście pogarszała się, co czyniło ich mniej skutecznymi żołnierzami. Dopytywani Indianie wyjaśniali, że do skutecznego tropienia wroga potrzebne im są długie włosy – bez nich tracą swoje zdolności! Amerykańcy dowódcy byli bardzo zaskoczeni stwierdzeniem indiańskich zwiadowców. Armia amerykańska postanowiła więc zwerbować kolejnych indiańskich zwiadowców, tym razem pozwalając im zachować długie włosy. Aby przekonać się o prawdziwości wierzeń indiańskich rekrutów, przeprowadzono – w sposób całkiem zgodny z metodą naukową – liczne testy czujności. Raz za razem mężczyzna z długimi włosami osiągał wysokie wyniki. Raz za razem mężczyzna z krótkimi włosami nie zdawał testów, w których wcześniej – przed zgoleniem włosów – uzyskiwał świetne wyniki!

Powiada się, że długie włosy to nie tylko kwestia estetyki
Powiada się, że długie włosy to nie tylko kwestia estetykiCo więc jeśli włosy na Twojej głowie i na całym Twoim ciele poza funkcjami ochronnymi i estetycznymi są tam z jeszcze innego powodu?


Pozbywanie się włosów, skracanie ich, golenie się na łyso, to osobista decyzja, która należy do każdego z nas. W sumie są przecież inne całkiem skuteczne sposoby na zwiększenie naszego energetycznego, transmisyjnego potencjału. Mamy jednak świadomość tego, że włosy są niesamowitymi narzędziami, które mają w sobie wszystko co jest nam potrzebne do ciągłego, nieprzerywanego rozwoju duchowego.

A jakie jest zdanie nauki?

Zachodnia nauka nie nadąża za wschodnią pradawną i mistyczną wiedzą. Zdaniem naukowców nasze włosy są martwe, od momentu gdy uzyskują wystarczającą długość, aby wydostać się przez skórę. Jednak, niepotwierdzone jak dotąd naukowo przypuszczenie, że włosy mogą wychwytywać i przekazywać mózgowi subtelne informacje, wcale nie wykracza poza granice możliwości. 
Badaczy z Uniwersytetu w Illonois, niedawno odkryli, że komórki włosów ucha wewnętrznego posiadają nieznane wcześniej “korzenie”, co rzeczywiście może umożliwiać im komunikację z mózgiem w celu dostrajania jego wrażliwości do wibracji dźwiękowych i pozycji głowy. 

”Być może nasze technologie medyczne nie są w stanie obecnie zidentyfikować korzenia innych rodzajów mieszków włosowych.”


Skąd pomysł krótkich włosów u mężczyzn?

Gdy w dziejach historii podbijano całe plemiona, lub społeczeństwa, obcięte włosy podwładnych stały się tak powszechne, że prawdziwe znaczenie włosów zostało utracone po kilku pokoleniach, a fryzury i moda pozostały w centrum uwagi.


Władze kontrolujące nasze zachowanie są całkiem świadome korzyści płynących z posiadania długich włosów, dlatego też popierają i rozpowszechniają pomysł, aby włosy na głowach mężczyzn były zawsze krótkie. Właśnie dlatego, gdy ludzie dołączają do wojska, które jest kontrolowane przez rządzącą elitę, muszą bardzo krótko obcinać włosy. Powiada się, że robi się to względów bezpieczeństwa, lub zdrowia. Twierdzenia te mogą być częściowo prawdziwe, ale nawracające powody, dla których zmuszają rekrutów do przycinania włosów bardzo krótko, są całkiem inne. Żołnierz ma służyć wykonując rozkazy, a nie poddawać się swojej intuicji! Ogolone na krótko włosy osłabiają intuicyjne zmysły i oznaczają żołnierzy jako niewolników kompleksu wojskowo-przemysłowego.


Podobna sytuacja ma miejsce w klasztorach, zakładach karnych, wielkich korporacjach i wszędzie tam, gdzie jesteś tylko zwykłym pionkiem! Włosy mają być regularnie ścinane!

0 0 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments