Trująca woda mineralna legalnie sprzedawana w polskich sklepach?

Woda mineralna PET-E/PET-1

CZY DOSTĘPNA W POLSKICH SKLEPACH WODA MINERALNA JEST TRUJĄCA?

Choć niektórzy zdecydowanie wolą czerpać wodę pitną z innych źródeł, to niestety znaczna większość z nas regularnie sięga po wodę mineralną.

Kto by pomyślał, że dostępna w sklepach woda mineralna może stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do popularnych napojów gazowanych i słodzonych, jej picie jest uznawane za dobroczynne dla zdrowia? A jednak, jak zwykle, to co uchodzi za zdrowe, okazuje się najbardziej szkodliwe! 

 
Dawniej woda mineralna była sprzedawana wyłącznie w szklanych butelkach, podobnie jak mleko, śmietana i wiele innych napojów, które dziś są dostępne w nafaszerowanych chemią opakowaniach. 
 
Woda mineralna w szklanej butelce
Woda mineralna kiedyś

Kojarzycie taką Mazowszankę? A może pamiętacie dawne szklane syfony z tak zwaną wodą sodową? Była też oranżada – również w szklanych butelkach, której zdobycie i wypijanie wywoływało u dzieciaków z tamtejszych czasów chwilę prawdziwej rozkoszy. 
 
Woda sodowa
Woda sodowa z czasów PRL

DZIŚ WODA MINERALNA JEST DOSTĘPNA TYLKO W PLASTIKU

Uwierzysz w to już teraz, czy też nie, dostępna w sklepach woda mineralna w plastikowych butelkach może poważnie szkodzić zdrowiu. Jak to możliwe, że woda, którą pijemy ze świadomością, iż czynimy coś dobrego dla własnego zdrowia, w rzeczywistości jest szkodliwa? Otóż, problem wody mineralnej sprzedawanej w plastikowych butelkach PET-E / PET-1 nie tkwi w samej wodzie, lecz w butelkach, do jakich jest wlewana. 
 
Co właściwie oznaczają symbole PET-E / PET-1. PET (Polyethylene Terephthalate) – PET jest jednym z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych w produktach konsumenckich. Znajduje się w większości butelek z wodą mineralną, oraz w wielu opakowaniach stosowanych w przemyśle spożywczym! Jak dobrze wiadomo, z przyczyn higienicznych opakowania PET są przeznaczone do jednorazowego użytku. A teraz sedno problemu: politereftalany etylenu mogą ługować substancje rakotwórcze! Zapewne zastanawiasz się w tej chwili w jaki sposób te substancje rakotwórcze lądują w wodzie mineralnej, skoro gołym okiem, nie widać, aby z butelek cokolwiek przedostawało się do wody. Otóż, niestety, ale właśnie tak się dzieje, a producenci milczą w tym temacie i bardzo niechętnie udzielają jakichkolwiek oświadczeń odnośnie tego poważnego zagrożenia. Wiadomo, że ich celem jest sprzedawanie jak największych ilości butelek wody, a nie ostrzeganie konsumentów przed zagrożeniem, co mogłoby spowodować znaczny spadek zysków!

WODA MINERALNA W PLASTIKOWYCH BUTELKACH MOŻE POWODOWAĆ RAKA!

Plastikowe butelki PET zawierają w swoim składzie trójtlenek antymonu – substancję uważaną za czynnik rakotwórczy. Im dłużej woda pozostanie w pojemniku PET, tym większy potencjał uwalniania się do niej rakotwórczego antymonu! Ciepłe temperatury, np. plaża, wnętrza samochodów dostawczych, garaży i zamkniętych magazynów – gdzie woda jest przechowywana przed pojawieniem się na półkach sklepowych – mogą również zwiększać uwalnianie się niebezpiecznych substancji do wody. W wielu okolicznościach, szczególnie latem, butelki z wodą mineralną mają okazję nieźle się nagrzać, zanim trafią do sprzedaży! 
 
Antymon to nie jedyna rakotwórcza substancja, jaką naukowcy wykryli w popularnych wodach mineralnych. Jest ich o wiele więcej! 
 
Woda mineralna w plastikowych butelkach szkodzi zdrowiu
Takie butelki są rakotwórcze!
Jeśli powyższe informacje wydają Ci się mało wiarygodne – ja też kiedyś nie mogłem uwierzyć w to, że tak podle jesteśmy truci dla pieniędzy – to koniecznie zapoznaj się z oryginalnym artykułem, na podstawie którego utworzyłem ten post. Umieściłem w nim sporo ważnych informacji wraz z wynikami badań naukowych, dotyczących problemu wody mineralnej, która praktycznie nie nadaje się do picia! W oryginalnej treści znajdziesz kilka możliwych sposobów skutecznego obejścia problemu zatrutej, niedającej się do spożycia wody. 
 
Problemu trującej żywności nie można lekceważyć, a jego jedynym sensownym rozwiązaniem jest zmuszenie producentów do stosowania materiałów i metod produkcji w pełni bezpiecznych dla naszego zdrowia. Jak osiągnąć ten cel? Jest na to tylko jeden sposób: przestać kupować trujące produkty! Ale przede wszystkim należy uświadamiać konsumentów o potencjalnym zagrożeniu, gdyż dopóki ludzie niczego nie podejrzewają, będą masowo robieni w konia. Dlatego bardzo proszę, w miarę Twoich możliwości, o dalsze udostępnianie tej ważnej informacji i z góry Ci za to dziękuję!
3 1 vote
Article Rating
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jozryg
5 miesięcy temu

To prawda należy domagać się wprowadzenia szlsnych butelek

Anna
Anna
5 miesięcy temu
Reply to  Jozryg

Albo poprostu przestać kupowac wode butelkowana i uzywac filtra do wody z kranu. I nosic ze soba swoja wlasna szklana butelke wielorazowego uzytku 🙂

Waldemar
Waldemar
3 miesięcy temu
Reply to  Jozryg

To nie przejdzie z racji ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ transport szklanych butelek jest droższy od butelek typu PET. Chyba że za tą samą wodę zapłacimy podwójnie a moze i jeszcze drożej.

Bernard Korzeń
Bernard Korzeń
5 miesięcy temu

Trują nas wszystkim!